Wyjazdowe wakacyjne warsztaty edukacyjne dla ukraińskich uchodźców

Cel: Organizacja i aktywizacja ukraińskich dzieci oraz ich mam w okresie wakacji letnich, podczas gdy większość placówek opiekuńczo-wychowawczych jest zamknięta.

Uczestnicy:

Kobiety (18+) i ich dzieci (6-17 lat) – obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski z terytorium Ukrainy po 25 lutego 2022, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa.

Aktualny adres pobytu dowolny, uczestnicy mogą być z Poznaniu lub innych miast, wiosek, zwłaszcza z okolic Poznania.

Nie jest wymagana znajomość polskiego ani angielskiego. Wśród organizatorów i opiekunów dzieci będą osoby mówiące po rosyjsku lub/i ukraińsku.

Terminy:

Turnus 1:  od 15 sierpnia do 22 sierpnia 2022 (20 kobiet + 30 dzieci)

Turnus 2: od 22 sierpnia do 29 sierpnia 2022 (20 kobiet + 30 dzieci)

Noclegi:

Poznań – w pokojach 2 osobowych z aneksem kuchennym i łazienką,  w prywatnym akademiku Depot, który był wcześniej hotelem. Mieści się on w centrum Poznania, obok parku Cytadela. 

Wszyscy uczestnicy podczas turnusu śpią w Akademiku Depot. Konieczny jest udział w całym turnusie – nie ma możliwości udziału jedynie w części zajęć i spania poza Akademikiem Depot.

Wyżywienie:

Catering- śniadanie, obiad i kolacja

Program:

Przed 16:00 zajęcia edukacyjne dla kobiet, zajęcia edukacyjno-sportowe dla dzieci oraz wycieczki do poznańskich atrakcji

Po 16:00 czas wolny dla mam i dzieci (konieczny powrót do Akademika Depot na noc)

Program warsztatów odpowiada na potrzeby uczestników:

1. Podniesienie poziomu poczucia bezpieczeństwa, obniżenie poziomu stresu, radzenie sobie z lękami i negatywnymi uczuciami (m. in. zajęcia z psychologiem, joga, alpakoterapia)

2. Rozwój osobisty, podnoszenie kompetencji  (m.in. nauka j. polskiego i angielskiego, tworzenie CV)

3. Integracja uchodźców z Ukrainy z lokalną społecznością ()m.in. wspólne aktywności z polskimi dziećmi)

4. Wspieranie rozwoju ukraińskich dzieci (zajęcia integracyjne, edukacyjne, sportowe oraz wycieczki)

Partnerzy projektu:

  • Kontakt Centrum Języków Obcych. Edusystem sp. z o.o. www.kontakt.cjo.pl
  • Dialog Jerzy Skrzypczak w spadku.

Dofinansowanie projektu:

Przyznane dofinansowanie: 34 305,10 EUR, w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014 – 2021

Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) i Norweski Mechanizm Finansowy (NMF) na lata 2014-2021 to źródła bezzwrotnej pomocy dla Polski pochodzącej z trzech krajów EFTA (Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu) będących zarazem członkami EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego), tj. Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.

Fundusz Współpracy Dwustronnej został ustanowiony na podstawie umowy pomiędzy Komitetem Mechanizmu Finansowego i Norweskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych a Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej (Krajowym Punktem Kontaktowym), w celu wzmocnienia stosunków dwustronnych między Państwami-Darczyńcami a Państwami-Beneficjentami, m.in. poprzez wspólną realizację projektów z podmiotami z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii.

Dofinansowanie w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej jest udzielone w następującej proporcji: 50,85% finansowanych ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 i 49,15% finansowanych ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021.

Leave a Reply

Your email address will not be published.